octo karakoy

İstanbul’un En Yeni Restoranı Octo

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021

Karaköy Yeni restoranı Octo’ya sonunda kavuşuyor. İstanbul’un tarihi dokusu ve yenilikçi detaylarını bir arada barındırmaya devam ediyor

Karaköy’ün yeni gözdesi; Ayasofya, Galata kulesi, Topkapı Sarayı,Haliç, Boğaz Köprüsü ve Kız Kulesi manzarasını tek bir pencereden sunan, Adalara kadar uzanan benzersiz manzarasıyla Octo, JW Marriott Istanbul Bosphorus’un en üst katında bulunmakta. Unutulmaz bir yemek deneyimi ve özgün tasarımı ile öğle ve akşam yemekleri için, elle toplanmış, doğal ve taze malzemelerden oluşan benzersiz bir menü sunuyor. Octo yüksek kaliteli deniz ürünlerini sunan bir yemek deneyimini İstanbul’a getirmeyi hedefliyor.

“Praia da Viera” “Deniztarağı Sahili” anlamına gelmekte. Praia da Vierasah sahil kasabasından gelen Portekizli şef Jorge Lavos Costa’nın doğduğu şehrin adı bile deniz ile ilgili. Portekizli şef yarattığı menüde yerel deniz ürünleri mirasını bölgenin meze kültürüyle birleştiriyor. Mekânın çağdaş tasarımı ve Osmanlı kültüründen etkilenen dokunuşları, yaşanacak deneyim ile ilgili çok şey söylüyor. Mekânda deniz ürünlerinin yanı sıra günlük olarak üretilen mezeler de yer alıyor.

İstiridyeden kral yengece kadar bütün kabuklu deniz mahsullerinin bulunduğu büfesi mekanın simgesi olmaya aday. Misafirlere Doğu ve Batı’nın sentezinden oluşan listesi ile DJ performansı eşlik ediyor. Yemek menüsünün dışında sunduğu atıştırmalıklarla ve artisanal kokteylleri ile Octo’nun barı da hem yemek öncesi hem de yemek sonrası için keyifli bir deneyim sunuyor.