iodes lumicent

“İODES”dan “Desen”e Övgü

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

LUMINESCENT COLLECTION

2015 yılında kurulan iodes markasının desene övgü mahiyetinde tasarladığı LUMINESCENT koleksiyonu tasarımlarında ilhamını lüks ve ışıltılı hayat tarzı ile metropollerden alarak yün ve ipek kumaşlar ile kendini gösteren aksesuarlar hazırlıyor. Koyu ve canlı renklerin birleşiminden oluşan koleksiyonda Gold ve parlak detaylar kullanılarak ürünlere iddialı bir boyut katılıyor. Günlük yaşamda kolayca kombinlenecek bu zamansız parçalar, kendini gösteren ve asil dokunuşlar ile stilinizi tamamlıyor.

Markanın tasarımcısı İrem Özyurtcu daha önceki koleksiyonlarında da yarattığı gibi zarif ve tutkulu kadınlara zamansız parçalar sunuyor.

Tasarımcı Hakkında

iodes’in kurucusu İrem Özyurtcu Üsküdar Amerikan Lisesi ve Koç Üniversitesi İşletme bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra Los Angeles’a giderek UCLA’de bir sene sinema eğitimi almıştır. Bu süre içinde renklere olan tutkusunu farkeden tasarımcı İstanbul’a döndükten sonra kendi markasını yaratma sürecinde renkler ve kumaşlar hakkında eğitimler almıştır.

İrem Özyurtcu kendi yolculuğunda iyilik ve zarifliğin hayatımızı tamamlamaktaki en önemli iki anahtar olduğunu keşfetti. Bu fikirlerini desenlere döküp bir parça da parıltı ekleyerek, her gün bu büyüyü hissetmenin kendi tarifini iodes ile yarattı. iodes ürünleri aşk, tutku ve karakteri yansıtması için yaratıldı.