bazaart 2020 afis

BAZAART PROJESİ İLE “HER EVE BİR SANAT”

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022

BAZAART PROJESİ “HER EVE BİR SANAT” MİSYONU İLE SANATSEVERLERİ 10. YILINDA BİR ARAYA GETİRİYOR

Yeniköy Rotary Kulübü desteği ile 10.kez Bazaart Projesi, 23-25 Mart tarihleri arasında The St. Regis İstanbul’da düzenleniyor.

Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi’nin yürüttüğü ve desteklediği Bazaart Projesi, “Her Eve Bir Sanat” ana fikrinden yola çıkarak  sanat öğrencilerini, sanatseverler ve koleksiyonerler ile bir araya getirerek eserlerini sergilemeye devam ediyor.

Sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmadığını hatırlatıp, herkese ulaşılabilirliğini göstermek amacıyla “Her Eve Bir Sanat” misyonundan yola çıkan Bazaart 2020, 10.yılında da seçilecek eserlere çeşitli değerlerde ödül parası vererek o ödül parası ile sanatçının eğitimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Yeniköy Rotary Kulübü desteği ile yapılan Bazaart Projesi, sanat öğrencilerini sanatseverler ve koleksiyonerler ile buluşturup eserlerini sergilemeyi ve satmayı hedefleyen kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Başlangıcından bugüne kadar geçen süre içinde katılan birçok öğrenci Contemporary İstanbul da dahil olmak üzere çeşitli yerel ve uluslararası sanat organizasyonlarına davet edildiler ve çeşitli ödüller aldılar.

Bazaart 2018 yılında da ilk defa Melike Bayık küratörlüğünde Bazaart Talks’a başlayarak sanatseverleri birbirinden değerli isimlerle buluşturdu. 24 Mart 2020’de de Bazaart Talks değerli konukları ve panel konuları ile sanatseverlerin katılımına yine açık olacak.

Bazaart’ın bu yılki seçici kurulunda; Akbank Sanat Direktörü Derya Bigali, Sanatçı Mustafa Horasan, Koleksiyoner Öner Kocabeyoğlu, Adas Galeri Kurucusu Ömer Özyürek ve sanat tarihçi akademisyen Nazlı Pektaş yer alıyor.

Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi’nin; The St. Regis İstanbul, Polisan, Mavi Jeans, ABC, Homend, EL-ON, Türk Nippon Sigorta, Büyükdere 35, Privée PR, Art Sanatsal, Özgencil ve şahsi bağışların sponsorluğunda gerçekleşen Bazaart projesinde ayrıca cam sanatçısı Levent Sağol anısına da özel ödül verilecek.