BURÇİN GÖKTAŞ

ESERLER

HAKKINDA

1992 Karaman-Ermenek doğumlu olan Burçin Gürbüz ilkokul beşe kadar eğitimini İstanbul’da aldı. 2002 yılında İstanbul’dan Konya’ya geldi ve eğitimine bu şehirde devam etti.

Küçük yaşlarda her çocuğun yaptığı gibi çılgınca resimler yapıp sevdiklerine hediye ederdi.

İlerleyen zamanlarda da bu böyle devam etti ve ilkokul yıllarında resim öğretmeni sayesinde resme olan ilgisi daha da çok artmaya başladı. Her dönem sonu karnesinde öğretmenleri tarafından “Resim üzerine ilerlemelisin!” notları yer aldı. O da onların sözlerini dinledi ve geç olsa da Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü kazandı. 2019 yılında bölüm birincisi, fakülte ikincisi olarak mezun oldu. Halen yüksek lisans eğitimine kendi okulunda devam etmekte.

Resimlerine gelecek olursak ise resimleri özgürlüğe uzanan dallarla kaplı. Her bir resminde yeniden kendini keşfedip sonsuzluğa uzanıyor. Yaptığı çiçekler ona umut oluyor, her yeni başladığı resimde çizmiş olduğu çiçekler içinde de açıyor. Kendini kaybedip düşünmeden çizmenin mutluluğunu yaşıyor. Hiç bir zaman bir şeyi kopya ederek çalışmak ona mutluluk vermedi. Hayatı boyunca kendi neyse o oldu. O yüzden ‘Düşünmeyin çizin’ diyor. ‘Ellerinizi özgür bırakın! Eminim; onlar ortaya çok iyi şeyler çıkaracaktır.’

Sevgi

60×80 cm
Tuval Üzerine CD Kalemiyle Çizim
2020

Bağ

Dijital çizim
2021

Yuva

Dijital çizim
2021

Renk

50×50 cm
Tuval Üzerine CD Kalemiyle Çizim
2021

Çiçek

Dijital Çizim
2021

Semazenler

100×100 cm
Tuval üzerine CD kalemiyle çizim
2021

Kuş

100×1000 cm
Tuval üzerine CD kalemiyle çizim
2021

Renk II

50×50 cm
Tuval üzerine CD kalemiyle çizim
2021

Kaos

Tuval üzerine CD kalemiyle çizim
100×120 cm
2021

Ömür

Dijital Çizim
2021

𝐏𝐥𝐮𝐦𝐞𝐀𝐫𝐭 𝐆𝐚𝐥𝐥𝐞𝐫𝐲 𝐧𝐞𝐝𝐢𝐫?

PlumeArt Gallery, henüz sanat kariyerinin başında olan ya da eserlerini sanatseverlerle buluşturma imkanı bulamayan bağımsız sanatçılara açık bir platform. PlumeArt Gallery’de her ay yepyeni bir sanatçı PlumeMag okuyucularıyla buluşacak. Hakan Kürklü küratörlüğünde gerçekleşecek olan dijital sanat galerisi, Türkiye’nin dört bir yanından sanatçılara açık!

𝐄𝐬𝐞𝐫𝐥𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧 𝐏𝐥𝐮𝐦𝐞𝐀𝐫𝐭 𝐆𝐚𝐥𝐥𝐞𝐫𝐲’𝐝𝐞 𝐲𝐞𝐫 𝐚𝐥𝐦𝐚𝐬ı 𝐢ç𝐢𝐧 𝐧𝐞 𝐲𝐚𝐩𝐦𝐚𝐦 𝐠𝐞𝐫𝐞𝐤𝐢𝐫?

Kendinizi tanıtan bir metin ve eserlerinizden birkaç örnek ile birlikte info@plumemag.com adresine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz serginin küratörü @hakankurklu ile de iletişime geçebilir, PlumeArt Gallery için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Not: PlumeMag, sanatçılara görünürlük sağlamak amaçlı hizmet veren PlumeArt Gallery’de sergilenen eserlerin satışını gerçekleştirmez. Eserlerle ilgili her türlü bilgiye galerinin küratörü Hakan Kürklü aracılığıyla ulaşabilirsiniz.