İPEK ÇALIK

ESERLER

HAKKINDA

1994 yılında Antalya’da doğdu. İlkokulun ardından Adana’ya taşınan sanatçı, liseyi Adana Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde resim bölümünde okudu. Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Cam Bölümü’nde tamamladı. Cama olan ilgisi ve sevgisi hala devam etse de, eğitimin ardından bir diğer ilgi duyduğu alan olan kamera arkasına yöneldi. Bu süreçte storyboard ile tanıştı ve çizim yeteneği ile görüntü yönetmenliğine olan ilgisini birleştirerek o alana yöneldi. Çeşitli şirketlerde Trt Çocuk, Minika Çocuk gibi kanallarda yayınlanan çizgifilmlerde ve bu çizgifilmlerin sinema filmlerinde storyboard artist olarak çalıştı. Şu sıralar freelance olarak storyboard ve illüstrasyon işleri yapmaya devam etmektedir.

Billie Eilish

(Dijital Çizim)
2021

Young Man

(Dijital Çizim)
2021

Young Beth Harmon

(Dijital Çizim)
2021

Ling Xiaoyu

(Dijital Çizim)
2021

King II

(Dijital Çizim)
2021

Zafina

(Dijital Çizim)
2021

Girl of the Sea

(Dijital Çizim)
2021

Pain

(Dijital Çizim)
2021

Nazar

(Soğuk cam şekillendirme)
2016

Inside of me

(Sıcak cam şekillendirme)
2013

𝐏𝐥𝐮𝐦𝐞𝐀𝐫𝐭 𝐆𝐚𝐥𝐥𝐞𝐫𝐲 𝐧𝐞𝐝𝐢𝐫?

PlumeArt Gallery, henüz sanat kariyerinin başında olan ya da eserlerini sanatseverlerle buluşturma imkanı bulamayan bağımsız sanatçılara açık bir platform. PlumeArt Gallery’de her ay yepyeni bir sanatçı PlumeMag okuyucularıyla buluşacak. Hakan Kürklü küratörlüğünde gerçekleşecek olan dijital sanat galerisi, Türkiye’nin dört bir yanından sanatçılara açık!

𝐄𝐬𝐞𝐫𝐥𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧 𝐏𝐥𝐮𝐦𝐞𝐀𝐫𝐭 𝐆𝐚𝐥𝐥𝐞𝐫𝐲’𝐝𝐞 𝐲𝐞𝐫 𝐚𝐥𝐦𝐚𝐬ı 𝐢ç𝐢𝐧 𝐧𝐞 𝐲𝐚𝐩𝐦𝐚𝐦 𝐠𝐞𝐫𝐞𝐤𝐢𝐫?

Kendinizi tanıtan bir metin ve eserlerinizden birkaç örnek ile birlikte info@plumemag.com adresine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz serginin küratörü @hakankurklu ile de iletişime geçebilir, PlumeArt Gallery için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Not: PlumeMag, sanatçılara görünürlük sağlamak amaçlı hizmet veren PlumeArt Gallery’de sergilenen eserlerin satışını gerçekleştirmez. Eserlerle ilgili her türlü bilgiye galerinin küratörü Hakan Kürklü aracılığıyla ulaşabilirsiniz.