Podyumlarda Öne Çıkan 2020 Sonbahar Renkleri

Sonbahar, cıvıltılı renkleri geride bıraktığımız, daha soğuk tonlara geçiş yaptığımız sezon olarak bilinir. Tasarımcıların tercih ettiği renkler renk otoritesi olarak bilinen Pantone kataloglarına özenle yansıtılır. Gelin sizler için derlediğimiz, Pantone kataloğundan podyumlara yansıyan 2020 sonbahar renklerine bir bakalım.

Klasik Mavi

Klasik Mavi
Sies Marjan / Kaynak: vogue.co.uk

2020’nin rengi klasik mavi tekrar karşımızda. Mavinin bu canlı ve parlak tonu, aynı zamanda bu yıl en çok tercih edilen renk. 

Samba

Samba
Kaynak: Valentino

Kırmızının bu mora yakın, koyu tonu sonbahar – kış için ideal bir renk. Pantone katalogunda enerji yükselten bir renk olarak tanımlanmış.

Şeftali Nugat

Şeftali Nugat
Ulla Johnson / Kaynak: shop.newtess.com

Şeftali turuncusuna hepimiz aşinayızdır ancak bu sezon trend olan şeftalinin daha pembemsi bir tonu. Sıcaklık uyandıran tonlamasıyla şeftali nugat doğal görünümlü ve pembeye bir alternatif sunuyor. Açık renklerle kombinleyerek sade bir görünüm sağlayabilir, koyu renklerle kombinleyerek iddialı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Amberglow

Amberglow
Michael Kors / Kaynak: kendam.com

Yeni sezonda gördüğümüz nadir parlak renklerden biri turuncunun bu enerjik tonu. Güneşin ışıltısını hatırlatan renk yaz mevsimini çağrıştırıyor. Turuncu dikkatleri üzerine çeken bir renk olduğu için yaratıcılık ve kendine güvenle bağdaştırılıyor. 

Kumtaşı

Kumtaşı
Givenchy / Kaynak: vogue.de

Kumtaşı rengi çoğunlukla aksesuarlar için kullanılır ancak bu sefer sıklıkla ana renk olarak trendlerde yerini alıyor. Doğayla birebir bağlantılı olan bu renk adı gibi taşlardan ilham almış. Gösterişsiz olarak tanımlansa da diğer renklerle kombini oldukça kolay.

Fırınlanmış Tuğla

Fırınlanmış Tuğla
Alejandro Alonso Rojas / Kaynak: vogue.com

Kiremit renginin koyu bir tonu. İddialı kırmızılardan uzak, doğal görünümlerden hoşlananlar için ideal. Kahverengiye yakın, sağlam ve güçlü bir görünüm sağlıyor. 

Asker Yeşili

Asker Yeşili
Sacai / Kaynak: vogue.com

Asker yeşili kullanımına alışık olduğumuz yeşilin güçlü bir tonu. Bu tarz koyu ve doğal renkler birçok tasarımcının bu sezon da tercihi. Kamuflaj desenini çağrıştırıyor ve diğer natürel tonlarla uyumu doğal bir görüntü yakalamanıza yardımcı.

Badem Yağı

Badem Yağı
Max Mara / Kaynak: nowfashion.com

Beyaz ve ten rengi arasında, klasik nude renginden farklı bir renk. Geçiş tonlarının bu sezonda karşımıza ana renk olarak çıkmasıyla beraber bu renk de Pantone katalogunda yerini alıyor. Canlı ve güçlü renklerle oldukça şık bir görünüm sağlayabilir.