Mamut Art 2021 Başvuruları Başladı!

Mamut Art 2021 Başvuruları Başladı!

Mamut Art Project, Türkiye genelindeki bağımsız yeteneklere 9 yıldır kapılarını açarak kendilerini tanıtma ve eserlerini sergileme fırsatı sunuyor. Bu yıl düzenlenecek olan 2021 edisyonu için başvuru süreci başladı. Bağımsız ve kariyerinin başındaki genç yeteneklere sunulan fırsat, sanatçılar için sanatseverlerle buluşmak ve kendilerini tanıtmak adına oldukça kıymetli. Başvuruların 22 Mart – 2 Mayıs tarihleri arasında olduğu belirtilen organizasyonun  hazırlıkları ise şimdiden başlamış durumda.

Farklı disiplinleri bir araya getirmeye önem gösteren Mamut Art Project, bugüne kadar 400’ün üzerinde sanatçıyı sanatseverlerle ve sanat profesyonelleriyle buluşturdu. Organizasyonun bu yılki jüri kadrosu ise dikkat çekici. Alanının yetkin isimlerini barındıran kadro şöyle sıralanıyor: 

  • İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölüm Başkanı Can Altay
  • Küratör, Sanat Tarihçisi ve Yazar Necmi Sönmez
  • Sanatçı Hale Tenger 
  • Sanat Danışmanı Melis Terzioğlu 
  • Pilot Galeri Kurucu ve Direktörü Azra Tüzünoğlu 

Mamut Art Project

Fotoğraf: Emir Uzun

Mamut Art Project, dijitalleşme çağının da yakından takipçisi. Geçtiğimiz yıl ilk kez uyguladığı dijital paylaşımı ile büyük ilgi görmüştü. 49 sanatçının 400’ün üzerinde eserini sanatseverlerle buluşturan etkinlik, zengin bir seçki sundu. 2020 edisyonu için 1500 başvuru aldığını belirten Mamut, bu yıl için de oldukça heyecanlı.

Mamut Art Project’in Türkiye genelinde genç ve bağımsız sanatçılara desteği bu kadarıyla da sınırlı değil. Sanatçıların portfolyoları Mamut Portfolyo Günleri aracılığı ile sahneleniyor. Tartışma ve fikir alışverişi için bu projesiyle yeni bir saha yaratıyor. Mamut Portfolyo Günleri bu yıl da yeniliğe ayak uydurmaya devam ederek çevrim içi yapılacak.

Sanatçılarına sergi imkanı sunarak ifade şansı kazandıran Mamut, bir adım ileri giderek uygulayacağı Portfolyo Günleri sayesinde de yeni ufuklara yelken açılmasını sağlıyor. Sanatın farklı dallarından ilham verici ve yaratıcı örneklere ise kapıları sonuna kadar açık. 

Mamut Art Project ile ilgili merak ettiklerinize mamutartproject.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.