Vans SP20 Jim Goldberg  9

İkonik Fotoğrafçı JIM GOLDBERG ve VANS işbirliği yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

İkonik Fotoğrafçı Jim Goldberg ve Vans, Yaratıcı İfade Yoluyla Sınırların Dışında Olmayı Anlatan Bir Koleksiyon İçin Bir Araya Geliyor!

Sanata ve “öteki” kültürüne olan bağlılığını ortaya koyan Vans, ikonik fotoğrafçı Jim Goldberg ile özel bir ayakkabı, giyim ve aksesuar koleksiyonu için işbirliği yapıyor. Goldberg’in San Francisco ve Los Angeles sokaklarında yaşayan evsiz gençlerin hayatlarını anlatan kitabı Raised by Wolves’u kutlamak için tasarlanan bu kapsül koleksiyonda, kitapta bulunan kilit unsurlarla tamamlanmış üç orijinal tasarımı bulunuyor.

Jim Goldberg eserlerinde, ihmal edilmiş, görmezden gelinmiş veya ana akım dışında kalmış kesimi, derinlikli ve uzun soluklu bir biçimde işleyen Amerikalı bir sanatçı ve fotoğrafçıdır.

Bay Area’da yaşayan Goldberg aralarında üç Ulusal Fotoğraf Sanat Vakfı bursu, bir Guggenheim Bursu, bir Henri Cartier-Bresson Ödülü ve bir Deutsche Borse Fotoğraf Ödülün de bulunduğu birçok ödülün sahibi. Buna ek olarak, Kaliforniya Sanat Koleji’nde fahri profesör olan Goldberg 2002’den bu yana Magnum Photos ajansının bir üyesidir.

Raised by Wolves, yerinden edilmiş ve yanlış anlaşılmış gençlerin özgürlük arayışlarının çok katmanlı bir tasvirini oluşturmak için bir araya getirilen, on yıllık bir süre içinde çekilen fotoğrafları, metinleri, film ve enstalasyonları içeriyor. 1985-1995 yılları arasında çekilen fotoğraflar, fotoğrafları çekilen kişilerin ev hallerini, umursanmayan eşyalarını, çizimleri ve günlüklerini bize sunarak sokaktaki yaşamın gerçekliğini anlatıyor.

Koleksiyonun öne çıkan modelleri arasında eskitilmiş denim kullanılmış Old Skool LX ve Sk8-Hi LX bulunuyor. Her bir parça Goldberg’in çalışmalarındaki tekrarlı öğelerle doğrudan bağlantı kuruyor. Siyah deri Sk8-Hi LX, yan taraflarda ve üst kısımlarda el yazısı metin içeren iki Klasik Slip-On LX de kapsül koleksiyondaki parçalar arasında yer alıyor. Tüm Vans Vault modellerinde olduğu gibi her ayakkabı orijinal desen ve panellere, orijinal logo görsellerine ve kaliteli malzemelere sahip olup tamamıyla orijinal stiline dayanmaktadır.

Bu işbirliği, Goldberg’in çalışmalarını, Vans’in sanata olan bağlılığını ve Vans’in ayakkabılarını sanatsal yaratıcı ifade için bir tuval olarak kullanma yeteneğini yeni bir kitleye tanıtmak çok için iyi bir fırsat sunuyor. Goldberg “Büyük markaların sahip oldukları gücü ve görünürlüğü topluluklara yansıtarak fayda sağlaması çok büyük bir avantaj” diyor ve ekliyor: “Kendimi bildim bileli Vans giyiyorum, bu yüzden gerçekten giyilebilir bir koleksiyon oluşturmak için onlarla birlikte çalışabilmek benim ve proje için inanılmaz derecede ödüllendirici bir deneyim oldu”.

Jim Goldberg’in toplumun dışına itilmiş ve yanlış anlaşılmış gençlerin hikayelerini anlatmak için yaptığı çalışmaları kutlamak adına Vans, Los Angeles ve San Francisco’daki genç evsiz barınaklarına 2.000’den fazla kıyafet ve ayakkabı bağışlıyor. Buna ek olarak Vans, LGBTQ + topluluğu için hayati bir sosyal güvenlik ağı yaratan ve bireylerin en çok ihtiyaç duydukları zaman yardım alabilecekleri güvenli bir alan sağlayan Los Angeles LGBT Merkezi’ne de 20.000 dolar bağışta bulunuyor.

Vans Hakkında

Vans, VF Corporation bünyesinde yer alan orijinal spor ayakkabı, giyim ve aksesuar markasıdır. Uluslararası ofisleri ve distribütörlük noktalarıyla, Vans’in özgün koleksiyonları tüm dünya üzerinde 84’ten fazla ülkede, 2,000’den fazla perakende satış noktasında bulunmaktadır. Vans; spor, sanat müzik ve sokak kültürü aracılığıyla gençler arasında yaratıcılığın destekçisi olurken; Vans Pool Party, Vans Custom Culture, Vans Warped Tour® ve dünyanın noktalarında yer alan House of Vans’ler ile de sanatçı ve müzisyenlerin kendilerini ifade etmelerine olanak sağlamaktadır.