Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda İkinci Dönem!

Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda İkinci Dönem!

Güncelleme Tarihi: 8 Ekim 2023

Geleceğin mesleklerinde kadınların varlığını güçlendirmek için yola çıkan Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda ikinci dönem başladı. Projenin ikinci ayağı için düzenlenen buluşmaya; Brothers ve platformun diğer paydaşlarının yanı sıra pek çok mentor ve davetli katıldı.

Kadınlar Cam Tavanları Kırıyor, Hayata Karışıyor…

Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda İkinci Dönem!

Yaşamın her alanında öğrenerek, yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışarak hayata karışan herkesin buluşma noktası Brothers tarafından kurulan Hayata Karışan Kadınlar Platformu, ikinci döneminde 22 Aralık tarihine kadar başvuruları almaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ilkbahar döneminde Brothers tarafından hayat verilen proje, geleceğin mesleklerinde kadın varlığını güçlendirmek ve geleceğin mesleklerinin kurgulanmasında kadınların da eş hakka ve yetkinliğe sahip olmasına öncü olmak için Pernod Ricard Türkiye sponsorluğu ve IDEMA danışmanlığı ile gerçekleştiriliyor. 

7 Binden Fazla Başvuru

Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda İkinci Dönem!

Geçtiğimiz dönem, 7000’in üzerinde başvuru alarak 600 kadının ücretsiz eğitim almasına olanak sağlayan Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda katılımcılar, mentor ve eğitmen buluşmalarından sonra mentorlarla birlikte gerçekleştirdikleri yoğun bootcamp süreci sonunda projelerini geliştirme fırsatı bulmuştu. Platformun ilk fazının sonunda, Final Pitch günü sunulan projeler arasında jüri tarafından yapılan değerlendirme sonunda fon kazanmaya hak kazanan projeler açıklanmıştı.

Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nun ikinci dönemi ise “Eşitsizliğin İş İlanı” başlıklı bir iletişim çalışmasıyla başladı. Çalışma, kadınların ekonomiye katılımı konusundaki eşitsizliği vurgulayan mesajlar içeriyordu. 

Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda İkinci Dönem!
Fotoğraf: @brothers1801

Öte yandan “Dilim Varmıyor” kampanyası ile beraber gastronomi, sanat, teknoloji, müzik gibi çeşitli alanlardaki kadın temsiliyetinin eşitsizliğine dikkat çeken platform; eğitim modülleri, girişimcilik dersleri ve proje geliştirme için hazırlanan Bootcamp süreçleriyle kadınları iş hayatına katılmaya teşvik ediyor. Geleceğin mesleklerinde kadının temsiliyet dilimini büyütüldüğünde tüm toplumun ileri taşınmasına katkı sağlanacağını savunuyor.

Başvurular Web Sitesinden

Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda İkinci Dönem!

Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri Raporu’ndan (2020) referans alınarak Kültür, Sanat ve Eğlence, Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği, Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme ve Yeni Medya olmak üzere 4 modüldeki eğitimlere başvurular hayatakarisankadinlar.com adresinden yapılıyor.

Mentorlar ve Melek Yatırımcılar

Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda İkinci Dönem!
Soldan Sağa: Arda Yalkın, Hande Şekerciler, Itır Erhart, Serdar Kuzuloğlu, Nilay Örnek

Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu, ikinci döneminde 4 modülde yer alan mentorlar ve melek yatırımcılarla birlikte kadınları geleceğe hazırlıyor. Platformun bu yılki mentorları arasında Kültür, Sanat ve Eğlence modülünde ha:ar sanatçı ikilisi Hande Şekerciler ve Arda Yalkın, Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği modülünde Prof. Dr. Itır Erhart, Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme modülünde Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu ve Yeni Medya modülünde Gazeteci, Yazar, Podcast Yayıncısı Nilay Örnek yer alıyor. Platformun ilerleyen aşamalarında ise Galata Business Angels, katılımcıların projelerini geliştirmesine destek olacak ve fon alacak projelerin seçiminde rol oynayacak.

Platform bünyesinde çevrim içi ve ücretsiz olarak sunulan eğitimlere 18 yaşından büyük ve her eğitim seviyesinden kadın başvurabiliyor. hayatakarisankadinlar.com adresinden başvuruları devam eden Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu ile ilgili tüm bilgi ve haberler, internet sitesinden ve Brothers1801 sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.