70’lerden Günümüze Yolculuk: 2020-21 Sonbahar/Kış Trendleri

70’lerden Günümüze Yolculuk: 2020-21 Sonbahar/Kış Trendleri

Moda, sözlük anlamıyla “Belirli bir süre etkin olan toplumsal beğeni, bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlük” olarak tanımlanıyor. Bu süreli toplumsal beğeni, bazen kendi içine yeni renk, desen ve yaratıcı fikirleri dahil ediyor; bazen de geçmişin izlerini günümüzün modern çizgileriyle harmanlayarak karşımıza çıkarıyor. İşte 2020-2021 sezonu da tam olarak bu harmanın en taze haliyle önümüzde ışıldıyor. Gösteriş, ihtişam ve parıltıyı içinde bulunduran sonbahar-kış sezonunda eski bir dostla karşılaşıyoruz: 70’ler!  

Sadelikten Uzak Kollar: Balon Model

Balon Model

Bu sezon, minimalist sade şıklığı yansıtan parçalar yerlerini güçlü ve keskin mizaçlı parçalara bırakıyor. Omuzları ve kolları çevreleyen, bileğe doğru gittikçe darlaşan Balon modelli giysiler oldukça sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Üstelik bu tasarımlarda şeffaf kollarla da karşılaşmak mümkün! Kabarık kolların, dar kesim giysilerle buluştuğu bu dönemde karakteristik gücünüzü ihtişamlı parçalarla ortaya koyabilir, stilinizi daha net çizgilerle ifade edebilirsiniz.

Uyumsuzluğun Uyumu: Bir Araya Getir

Uyumsuzluğun Uyumu

Her biri kendi sesine sahip parçaların, klasikleşmiş tarzın dışına çıkarak bir araya geldiğini görüyoruz.  Asıl heyecan verici gelişme, klişeleşmiş kalıpların yıkılarak bir araya getirilen alakasız parçalardan yeni bir akım ortaya çıkabileceğini bilmek!

Tahtını Koru: Floral Desenler

Floral Desenler

2020 İlkbahar-yaz koleksiyonunda karşımıza çıkan floral desenler, varlığını sonbahar-kış sezonunda da güçlü bir ifadeyle sürdürüyor. Koyu renk giysilerde ana düz renk üzerine, canlı çiçek desenlerinin işlenmiş haliyle karşımıza çıkması mümkün.

Sıcaklığın Şık Tadı: Pançolar

Pançolar

Son sezonların trend parçalarından olan farklı tarzlardaki ceketler bu dönemde yerini pançolara bırakabilir. Alışık olduğumuz sıcaklığı üzerimize taşıyan pançolar, farklı farklı renklerde, simetrik veya asimetrik kesimlerde de karşımıza çıkabilir gibi görünüyor. Pelerin kollara sahip pançoların, yine dönemin sürprizlerinden biri olan, pançoların alt kısımlarını hareketlendirecek püskül detayıyla bir araya gelerek güçlü kombinler yaratacağı aşikar.

Geçmişten Gelen Motifler: Püskül ve Saçak

 Püskül ve Saçak

70’lerden beslenen dönem modasında püskül ve saçaklara da değinmeden geçmek olmaz. Bohem tarzın en göz önündeki yardımcı motiflerinden olan püskül ve saçaklar, 2020-21 sonbahar-kış sezonunda modern fikirlerle birleşerek karşımıza çıkıyor. Bu sezon; metalik püsküller, eteklerin altında, omuzlarda ve yakalarda kendini gösterebilir.

Gözler Kamaşıyor: Parlak Kumaşlar

Parlak Kumaşlar

Gösteriş ve ihtişamın öne çıktığı bu sezonda her anlamda parlamaya hazır olun! Lateks kumaş kullanımının hayli arttığı sonbahar-kış sezonunda deri, kadife, ipek, saten ve metalik gibi kumaşlardan meydana getirilen elbiseler göz dolduracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir