TOP

70’lerden Günümüze Yolculuk: 2020-21 Sonbahar/Kış Trendleri 2

2020/21 sonbahar ve kış sezonunda 70’ler modasının modern yorumlarını görüyoruz. Sezonun gözde trendlerini anlattığımız serinin ikinci yazısıyla karşınızdayız.

Tekrar ve Güçlü Duruş: Ekose

Birkaç sezondur bizimle olan ekose, bu sonbahar/kış sezonunda da tahtını koruyor. Alanını genişleterek varlığını sürdüren ekose, bu sezon pantolon ve ceketlerin dışına çıkarak; elbise, etek, tulum ve kabanlarla yoğun bir şekilde kendini fark ettirecek. Asimetrik modellerin karşımıza çıkmaya devam ettiği bu sezonda, birbirinden farklı ve uyumsuz parçaların birleşimiyle meydana getirilen ekoseli pançolar gardırobunuzun kilit parçası haline gelecek.

70’lerin Klasikleşmiş Kombini Eve Dönüyor: Takımda Etek Gücü

Uzun yıllardır takımdaki yerini koruyan pantolon, bu yıl saltanatını 70’lerden gelen eski bir dosta bırakıyor: Deri etekler. 70’lerin burjuva stilini yansıtan bu dar kalıplı, parlak parçalar günümüz dünyasında da bir süre yer alarak ciddi ve zarif şıklığı tekrar gündeme taşıyacak gibi görünüyor.

Güzelliği Üçleyin: Hırka Elbise ve Bot

İlkbahar/yaz koleksiyonundaki varlığını, sonbahar/kış sezonunda da sürdürerek tahtını koruyan çiçek desenli elbiseler modern bir bakışla, göz alıcı çizmelerle buluşuyor. Bu sezon, zamansız ve mevsimsiz parçalara dönüşen maxi ya da midi boy çiçek desenli elbiseler; stiletto botlar, parlak çizmeler ve hırkalarla kombinlenerek ortaya ideal üçlüyü çıkarıyor. Bu ideal üçlüyü, ufak ipuçlarıyla günün kurtarıcı parçaları haline getirebilir, tek bir kombinle her yere uyum sağlamanın tadına varabilirsiniz. Mesela, elbiselerin aksesuar ihtiyacını kemerlerle tamamlamak yerine parlak kumaşlardan meydana getirilen bel çantalarını tercih edebilirsiniz. Taze bir görüntü ortaya koyan bu üçlü, önümüzdeki sezonlarda da temelini koruyarak var olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Asi Bir Parlama: Baştan Aşağı Siyah

Siyahsız bir sezonun düşünülemeyeceği aşikarken bu sezon siyah, ağırlığını ortaya koyarak dikkatleri üzerine çekiyor. Farklı renkleri birleştirmekten çekinmeyen ve hatta uyumsuzluğu muhteşem bir uyumla birleştiren bu sezonda dahi siyah zamansız güzelliğini koruyor. Sonbahar/kış modasında, güçlü ve sıra dışı kombinlerle karşımıza çıkarak vazgeçilmez bir tercih haline geliyor. Herkesin favorisi olan bu rengin, uzun yıllar kritik parçaları renklendirerek aramızda dolaşacağı şüphesiz.

Renkleri Birleştirmekten Çekinmeyin: Karıştırın

Klasikleşmiş uyumun dışına çıkılan 2020/21 sonbahar – kış sezonunda, uyumsuzluğun da kendine has bir uyumu olabileceği gözler önüne seriliyor. Tam da bu karıştırma eğiliminde beraber kullanılmaya başlanan güçlü renkler, parlak kumaşlarla birleşmiş halde karşımıza çıkıyor. Parlaklığını lateks kumaşlardan alan ürünler, yine cesur parçalarla birleşerek fütüristik bir modanın yolunu açıyor. 

Bu sezon, birçok zevke hitap eden zamansız parçalara sahip olması sayesinde herkesin yüzünü güldürüyor! Küçültülmüş baklava dilimli desenlerle ve tekrarlarla güçlenen ekose, ortaya nostaljik bir güzellik çıkarırken; lateks kumaşlardan meydana gelen maxi ve slip elbiseler geleceğin ihtişamına göz kırpıyor. Yani bu sezonun bize verdiği mesaj gayet açık: İster nostaljik bir yolculuğa çıkın, ister evde kalın ama birleştirmekten, renklendirmekten ve tarzınızı yansıtan cesur çizgileri ortaya koymaktan korkmayın!